Klienci szukają win musujących do 25 złotych

Autor: dlahandlu.pl 17 grudnia 2009 09:04

- Mam w ofercie szampany, a właściwie wina musujące, przez cały rok. Przed świętami specjalnie je eksponuję podświetlając lampkami choinkowymi. Uważam, że szampan to napój świąteczny, nie tylko sylwestrowy. Dla części klientów stanowi uzupełnienie świątecznych posiłków - przekonuje właściciel sklepu z Pruszkowa.

Właściciel sklep w okresie przedświątecznym zaopatruje się w szampany w Makro. Stara się, żeby na zapleczu było zawsze około dwudziestu butelek. Na regale stoi drugie tyle. Wśród klientów tego sklepu najpopularniejsze są wina musujące kosztujące do 25 złotych za butelkę. Dobrze, szczególnie wśród osób pamiętających poprzedni ustrój, sprzedają się też wina wzorowane na marce "sovietskoje igristoje". Młodzież preferuje marki znane z produkcji innych rodzajów win. Właściciel nie oferuje francuskich trunków. Jego zdaniem nie znalazłyby nabywców ze względu na cenę.

Sprzedawczyni z innego sklepu działającego w mniejszej miejscowości uważa, że jej klienci szampana kupują w hipermarkecie podczas zakupów
przedświątecznych. Dlatego nie przykłada specjalnej wagi do eksponowania wina musującego.

- Rzadko zdarza się żeby klient kupił więcej niż jedną butelkę szampana. U mnie szczyt sprzedaży przypada na okres pomiędzy świętami i Sylwestrem, dlatego w tym czasie zamawiam kilka kartonów szampana więcej. Moi klienci preferują szampany z najtańszej grupy cenowej - informuje sprzedawczyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane