Klienci wybierają warzywa od sprawdzonych dostawców

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 20 października 2009 09:08

Klienci wybierają warzywa od sprawdzonych dostawców

Pomimo szerokiej dostępności świeżych owoców i warzyw w super- i hipermarketach oraz małych sklepach spożywczych dużą poplarnością cieszą się wciąż lokalne bazary. Przykładem może być bazar na warszawskim Natolinie. - Mamy tu już swoich stałych klientów, którzy odwiedzają nas niemal w każdy weekend - mówi nam jedna z handlarek.

Wielu sprzedawców traktuje bazar jako dodatkowe źródło dochodów swojego sklepu. - Prowadzimy własny sklep spożywczy w podwarszawskim Piasecznie, a na bazar przyjeżdżamy dlatego, że przynosi on nam niemal połowę zysków ze sklepu - mówi inny sprzedawca. I rzeczywiście - na brak klientów nie może narzekać. - Przez te dwa dni każdego tygodnia przez bazar przewija się ogromna liczba klientów. Nieważne czy jest to lato czy zima. Najwięcej można jednak zarobić wczesną jesienią, kiedy klienci robią zakupy na zimowe przetwory - dodaje pierwsza z naszych rozmówczyń.
Według obu sprzedawców, z którymi rozmawialiśmy, pomimo rozwoju handlu wielkopowierzchniowego takie miejsca jak bazar na Natolinie wciąż będą cieszyć się dużą popularnością. - Klienci poszukują przede wszystkim sprawdzonych dostawców. Bardzo często jest tak, że przywiązują się oni do jednego z handlowców stale obecnych na bazarze i kupują u niego wszystko czego potrzebują - twierdzą zgodnie. Nowych klientów wciąż jednak przybywa, czemu sprzyja rosnąca troska o jakość kupowanych owoców i warzyw oraz wyższa świadomość oszczędzania ze względu na trudną sytuację ekonomiczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane