Klient weekendowy może wygenerować większość obrotów

Autor: dlahandlu.pl 16 kwietnia 2010 07:32

Klient weekendowy może wygenerować większość obrotów

Klienci coraz częściej robią zakupy w weekend. Taką prawidłowość zaobserwował Marek Hildebrand, właściciel czterech supermarketów w Brodnicy. - Obroty w piątek i sobotę są porównywalne do tych, które notujemy od poniedziałku do czwartku - powiedział w rozmowie z portalem dla handlu.pl.

- Po przeanalizowaniu paragonów doszliśmy do wniosku, że ilość klientów i obroty w ciągu tych dwóch dni są porównywalne z wartością przychodów, które osiągamy w ciągu pozostałych dni tygodnia. Kupujący chętniej odwiedzają nas w weekendy, bo wtedy mają więcej czasu i mogą go poświęcić na duże zakupy. Klienci, którzy robią w naszych supermarketach zakupy codzienne, wydają jednorazowo mniej pieniędzy niż weekendowi - wyjaśnia Marek Hildebrandt.

PPHU Hildebrandt działa od 1990 roku. Obecnie prowadzi sieć liczącą cztery sklepy w Brodnicy. Wszystkie placówki działają pod wspólnym brandem Hildebrandt, choć każda dodatkowo posiada swoją własną nazwę, związaną z danym miejscem lub przyzwyczajeniem lokalnej społeczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane