PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Kolejne miasto ma problem z koncesjami na alkohol

Autor: Gazeta Wyborcza 2 listopada 2009 11:09

Jeśli limit sklepów alkoholowych nie zostanie zwiększony w Częstochowie to półki w delikatesach w Galerii Jurajskiej pozostaną puste przez pięć, a może i więcej lat - podaje Gazeta Wyborcza.

Ustalony w 2001 r. przez radnych limit punktów sprzedaży - 245 - jest od dawna wyczerpany. Na liście oczekujących znajduje się niemal drugie tyle, bo 218 osób. - Osoba, która jest teraz na pierwszym miejscu, złożyła wniosek 27 kwietnia 2005 r. - informuje rzecznik magistratu Ireneusz Leśnikowski.

Koncesję można dostać tylko wtedy, gdy ktoś zwolni miejsce. A są to nieliczne przypadki. - W podobnej co Alma sytuacji znajdują się inne sieci handlowe, np. Lidl - zaznacza wiceprezydent Jacek Betnarski, zarazem szef miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

- Żeby w Galerii Jurajskiej można było sprzedawać alkohol, limit musiałby być podwyższony do poziomu oznaczającego de facto uwolnienie rynku. Konkurencja jest dobra: spowodowałaby samoregulację i wykruszenie się części sprzedawców - głośno myśli Bartłomiej Sabat, przewodniczący klubu PO, zaznaczając, że jest to jego własna opinia, a nie klubu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane