Kolejne protesty kupców z KDT

Autor: naszemiasto.pl 9 lipca 2009 12:34

Kupcy z KDT nie ustają w walce o to, żeby mogli pozostać na pl.Defilad do końca 2011 r. Na dzisiaj zapowiedzieli kolejną manifestację. Pod siedzibę ratusza na pl. Bankowym pójdą kobiety pracujące w blaszaku - podaje naszemiasto.pl

- W hali pracuje ok. tysiąc kobiet, wkrótce może być tak, że stracimy pracę i jedyne źródło utrzymania - argumentuje Agnieszka Koszewska z zarządu spółki KDT. Tak ma się stać 21 lipca, gdy do hali wejdzie komornik, żeby zwrócić teren ratuszowi. Kupcy nie chcą do tego dopuścić, dlatego dzisiaj o godz. 11.30 spod blaszaka wyruszą pracujące tam kobiety i przejdą chodnikiem ul. Marszałkowskiej w pokojowym proteście pod budynek ratusza na pl. Bankowym. Jak przekonują organizatorzy protestu, może być ich maksymalnie ok. 600.

Kobiety mają nadzieję, że przyjmie je prezydent miasta - Hanna Gronkiewicz-Waltz i zgodzi się, żeby kupcy pozostali w hali na pl. Defilad do końca 2011 r. Do tego czasu przy ul. Okopowej ma powstać ich nowy dom towarowy (handlowcy z KDT chcą przystąpić do przetargu na wykup działki, nastąpi to najprawdopodobniej do końca tego roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane