Kolejni kupcy mają problem z przeniesieniem się do nowej lokalizacji

Autor: Gazeta Wyborcza 5 sierpnia 2009 10:53

Nawet o cztery miesiące może przedłużyć się handel na targowisku Jarmark Europa przy budowanym Stadionie Narodowym w Warszawie - podaje Gazeta Wyborcza.

Przy ul. Marywilskiej 44 w Białołęce Kupiec Warszawski ma zbudować hale dla kupców z Jarmarku Europa. Jednak to miejsce wciąż jest zieloną łąką, a według umowy z COS handel wzdłuż al. Zielenieckiej ma zakończyć się 31 grudnia.

Spółka zaczyna dopiero starania o pozwolenie na budowę. Nie ma szans, by hale targowe powstały do końca roku. - Mamy nadzieję, że dogadamy się z władzami i zostaniemy przy Zielenieckiej jeszcze kilka miesięcy - mówili niedawno kupcy.

Kupiec Warszawski jako jedyny zgłosił się też do konkursu ogłoszonego przez ratusz na zagospodarowanie "Bułgarowa", czyli prymitywnego targowiska między torami tramwajowymi przy al. Zielenieckiej a uliczką dojazdową do dworca PKS Stadion. W miejscu bazaru ma powstać parking. Do końca roku handel zniknie też z pozostałej części placu - do torów kolejowych. Dziś to zagłębie przemycanych i podrabianych towarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane