Kolporter planuje dynamiczny rozwój sieci Meta Marketów

Autor: portalspożywczy.pl 21 października 2009 10:31

Firma Kolporter Sieci Handlowe zakończyła testy sklepów convenience Meta Market i zdecydowała, że po pewnych modyfikacjach koncept będzie dalej rozwijany. - W przyszłym roku planujemy zintensyfikować rozwój tego formatu sklepów. Jednak to, ile sklepów otworzymy zależy od sytuacji na rynku oraz nastrojów zakupowych polskiego konsumenta - zaznacza Maciej Topolski, rzecznik prasowy Grupy Kapitałowej Kolporter.

Obecnie na rynku działa siedem placówek pod szyldem Meta Market, w przyszłym roku ruszą następne. Przedstawiciel firmy nie chce jednak mówić o planowanych nakładach na rozwój sieci, ani o tym ile placówek przybędzie w 2010 r. uzależniając to, od sytuacji na rynku.

Na wstępnym etapie rozwoju Meta Markety będą rozwijane głównie w średnich i dużych miastach. - Miejsce na tego typu sklep jest wszędzie m tam, gdzie mamy duży przepływ potencjalnych klientów, na początku jednak skupimy się na większych aglomeracjach - wyjaśnia Maciej Topolski.
Jednocześnie nie wyklucza pojawienia się sklepów pod tym szyldem na stacjach paliw. - Jeżeli pojawią się dobre propozycje ze strony operatorów stacji benzynowych to nasze placówki pojawią się także tam. Nasz koncept jest dobrze dostosowany do tego typu lokalizacji zarówno pod względem asortymentu jak i powierzchni (50-100 mkw.) - wyjaśnia rzecznik Grupy Kapitałowej Kolporter.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane