Komornicy zajmą się nielegalnym handlem

Autor: Życie Warszawy 1 października 2009 11:45

Od czwartku na warszawskim Mokotowie to urzędnicy będą ścigać nielegalnych handlarzy. Za sprzedaż w miejscu niedozwolonym mogą nasłać do domu komornika - podaje Życie Warszawy.

Do tej pory opłaty targowe pobierali wynajęci inkasenci. Od czerwca, kiedy miasto wprowadziło podatek za handel w miejscu nielegalnym w wysokości 500 i 400 zł od stoiska, powinni spisywać protokoły, jeśli ktoś takiej opłaty uiścić nie chce. 

Miasto planuje wysyłanie do tych, którzy nie uiszczą nałożonego „karnego" podatku, komornika. - Opłata targowa, nawet ta wysoka, za handel w miejscu niedozwolonym, jest formą podatku - wyjaśnia szefowa komisji rozwoju gospodarczego Zofia Trębicka. - A za niepłacenie podatku można wyegzekwować np. zabór mienia, choćby telewizora z mieszkania. Skarbnik miasta opracował już procedury w tej sprawie.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, ratusz chce pójść jeszcze dalej. Rozważa prawne możliwości trwałego zaboru towaru z nielegalnego miejsca handlu. - Na razie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami - mówią ostrożnie urzędnicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ziom 2009-10-01 18:19:18

  I o to chodzi ! Może wreszcie komornik wybije z głowy marzenia o biznesie. Żyjemy przecież w państwie policyjno-urzędniczo-sądowym, na wszystko znajdzie się bat ! Wolność gospodarcza zakończyła się, zanim weszła.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,46

 • Min

  2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane