Konflikt na łódzkim targu Zielony Rynek

Autor: Express Ilustrowany 24 czerwca 2009 10:27

Przedstawiciele dzierżawców boksów i klientów z hali Zielony Rynek na pl. Barlickiego złożyli w Wydziale Gospodarowania Majątkiem UMŁ petycję w obronie Bożeny Kegler, najemcy boksu, która została eksmitowana z hali - podał Express Ilustrowany.

Konflikt między administratorem hali, czyli Grupą Kupców Ziemi Łódzkiej, a dzierżawcami dotyczy umów dzierżawy boksów, które, zdaniem sprzedawców, są dla nich niekorzystne. Dlatego Bożena Kegler nie podpisała dokumentu, za co administrator podał ją do sądu. Grażyna Tomalska, również dzierżawiąca stoisko, też ma wyrok eksmisyjny. Bez zgody zarządu zmieniła branżę. - Uważamy, że te krzywdzące zapisy ograniczają swobodę działalności gospodarczej. Spółka, która za nasze pieniądze wybudowała halę, powinna je zmienić - mówiła Bożena Kegler.

Klienci stanęli w obronie kupca z Zielonego Rynku Marek Jóźwiak, p. o. zastępcy dyrektora wydziału (miasto wydzierżawiło spółce teren pod halą), który przyjął delegację, stwierdził, że nie ma możliwości ingerowania w umowy dzierżawy. Jednak obiecał, że zorganizuje spotkanie z udziałem obu stron konfliktu, na którym być może dojdzie do porozumienia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane