Konserwy mięsne przestają być dochodowym towarem

Autor: dlahandlu.pl 8 stycznia 2010 09:15

- Rezygnuję z konserw mięsnych w moim sklepie. Nie przynoszą zysków. Kupujący nie wykazują zainteresowania nimi - twierdzi właścicielka sklepu z Milanówka.

Właścicielka sklepu twierdzi, że czasy konserw mięsnych minęły bezpowrotnie. W jej sklepie od kilku miesięcy nikt o nie nie zapytał. Dlatego postanowiła zrezygnować ze sprzedaży tego typu produktów. Początkowo właścicielka myślała, że wina tkwi w niewłaściwej ekspozycji - konserwy leżały na dolnych półkach, trudno było je dostrzec. Przeniosła więc puszki wyżej, ale sytuacja nie zmieniła się. Klienci nie zwiększyli zainteresowania. Dlatego zadecydowała o wycofaniu konserw ze sklepu i z półek, które można przeznaczyć na bardziej zyskowne towary. Do wyprzedania ostatnich sztuk ma zachęcić klientów „promocja".
- Na stoliku przy kasie wystawiłam kilkanaście puszek, które mi zostały. Opatrzyłam wszystko plakatem promocja i informacjami, że cena konserw jest obniżona o 30 proc. - informuje sprzedawczyni.
Dla właścicielki sklepu sprzedaż konserw wiązała się z niedogodnościami. Puszki trzeba regularnie odkurzać, a z racji przedłużonego terminu przydatności do spożycia można nie zauważyć, że na półkach stoją przeterminowane produkty. Poza tym sprzedaż konserw jest sezonowa, najwięcej sprzedaje się ich w okresie wakacyjnym. Właścicielka sklepu zamierza wycofać ze sprzedaży jedynie konserwy mięsne, pasztety w puszkach i konserwy rybne pozostaną w ofercie.

- Pasztety i puszki rybne dobrze się sprzedają. Według mnie klienci zamiast konserwy mięsnej wolą kupić kawałek kiełbasy, lub innej wędliny, które są nieporównywalnie smaczniejsze - przekonuje właścicielka sklepu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,38

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane