Kontrole wykazały problem z utrzymaniem czystości w sklepach

Autor: Nowiny 23 kwietnia 2009 13:28

Brudne, zaśmiecone i obskurne magazyny, zaplecza i toalety. Nieumyte pojemniki do przenoszenia wędlin z chłodni. Masa przeterminowanego jedzenia. Oto, co zastali w podkarpackich dużych sklepach inspektorzy Sanepidu - podały Nowiny.

Sanepid skontrolował 107 spośród 160 podkarpackich hipermarketów i supermarketów.

W powiecie dębickim znaleźli niezabezpieczone bułki drożdżowe i pączki. Osłony chroniące przez zanieczyszczeniami były urwane. W trzech jasielskich marketach uwagę zwróciły brudne magazyny z jedzeniem i zaśmiecone otoczenie. W miejscu, gdzie trzyma się żywność, były też rzeczy osobiste pracowników. W umywalkach brakowało mydła. W jarosławskim markecie w nieprawidłowej temperaturze leżały wędliny i majonezy.

Inspektorzy natrafili też na brudne pojemniki do przenoszenia wędlin z chłodni. W krośnieńskim sanepid wkroczył do 5 sklepów. Zastał w jednym m.in. brudne, zniszczone i obite, ściany, uszczerbione płytki i beton w posadzkach. Nie lepiej było w mieleckich marketach. Brud na zapleczu, w toaletach, bałagan na stoisku z wędlinami, niedomyty sprzęt.

W Rzeszowie wytknięto sprzedaż przeterminowanego jedzenia i pieczywa trzymanego luzem. W dwóch miejscach w Stalowej Woli - brak segregacji przy przechowaniu mięsa i wędlin, bałagan na zapleczu, brudne WC dla personelu i pączki w sprzedaży samoobsługowej, w odkrytych pudełkach kartonowych. Inspektorzy nałożyli mandaty od kilkuset do ok. 2 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane