Kontrowersje wokół podwyżki czynszu dla włocławskich kupców

Autor: Strefa Biznesu 27 marca 2009 14:34

Kupcy z bazaru przy ul. Związków Zawodowych we Włoclawku mają od 1 kwietnia płacić wyższy czynsz. - To korekta zgodna ze wskaźnikiem wzrostu cen towarów i usług, ogłoszonym przez GUS - mówi Elżbieta Mostowiak, prezes spółki "Baza" - podaje portal Strefa Biznesu.

Czujemy się zagrożeni - mówią oburzeni kupcy z bazaru przy ulicy Związków Zawodowych. Nie dość, że początek roku to fatalny czas dla handlowców, to jeszcze z dniem 1 kwietnia będą musieli płacić więcej - dokładnie o 4,2 proc. - za czynsz. - Dostaliśmy już pismo od zarządu spółki "Baza" - mówi jeden z kupców. - Poinformowano w nim nas, że czynsz będzie powiększony o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, ogłoszony przez Główny Urząd Statystyczny. Wyraziliśmy na to zgodę podpisując umowy z "Bazą", ale czy my mieliśmy wyjście? Postawiono nas pod ścianą.

- Ja na kupcach nie zarabiam, mają tylko płacić za miejsce, zgodnie z podpisanymi umowami. A te 4,2 procent oznacza w sumie - zdaniem Elżbiety Mostowiak - niewielkie pieniądze w granicach od ośmiu do piętnastu złotych.

 

- Dla nas liczy się w tym kryzysie handlowym każda złotówka - mówią najemcy stoisk. - Wolimy tutaj walczyć o byt, niż wyciągać rękę po zasiłek dla bezrobotnych. Wyliczają też niedogodności, które ich dotknęły. Najbardziej dokuczliwy i skutkujący odchodzeniem klientów jest brak bezpłatnego parkingu.

Klient mając do wyboru płatne miejsce parkingowe, a bezpłatny parking przed marketem, wybiera to drugie. - W ciągu tygodnia mamy o pięćdziesiąt, a nawet siedemdziesiąt procent kupujących mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - twierdzą kupcy.

Kupcy zamierzają interweniować u prezydenta.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane