Korzystanie z odroczonych płatności wpływa na ceny

Autor: Marcin złoch, dlahandlu.pl 3 marca 2010 09:34

Kredyt konsumencki to kredyt udzielany kupującemu bezpośrednio przez sprzedawcę. Jest pozabankową formą finansowania działalności gospodarczej. Odbywa się bez pośrednictwa banku. W praktyce jest odroczeniem zapłaty za otrzymane towary lub usługi. Wydawać by się mogło, że handlowcy chętnie z niego korzystają, jednak nie zawsze tak jest.

- Nie korzystam w ogóle z odroczonych płatności. Uważam, że jeżeli nie mam środków żeby za coś zapłacić nie kupuje tego. Nie lubię kredytów. Zamiast tego wolę dostać rabat, który pozwala mi zwiększyć zarobki. Jeśli płacę za towar natychmiast po otrzymaniu uzyskuję zniżkę ceny, co oznacza, że mogę zaoferować te same produkty w cenach niższych niż konkurenci korzystający z odroczonych płatności - przekonuje właściciel sklepu w Pruszkowie.
Kredyt kupiecki ma swoich przeciwników, ale i zwolenników.
- Dzięki odroczonej płatności mam możliwość sprzedaży towaru nawet przed terminem płatności, a tym samym nie muszę angażować na ten okres własnych środków lub uruchamiać kredytów bankowych. Dla mnie to bardzo wygodna forma działalności. Dla mnie ważniejsza jest odroczony czas opłat niż rabaty, które nie są zbyt duże i nie gwarantują znacznego podniesienia zysków - twierdzi właściciel sklepu w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane