Krajalnice coraz częściej standardem w małych sklepach

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 21 października 2009 09:17

Krajalnice coraz częściej standardem w małych sklepach

Klienci coraz częściej kupują po kilka, kilkanaście plasterków wędlin czy serów. Dlatego niezbędnym urządzeniem w niemalże każdej placówce handlowej staje się profesjonalna krajalnica. Zdaniem ekspertów jej parametry, w postaci wydajności, średnicy ostrza czy rodzaju materiału, z jakiego jest ono wykonane, muszą być ściśle dopasowane do potrzeb sklepu.

Przy wyborze krajalnicy istotny jest asortyment placówki, jej wielkość oraz intensywność eksploatacji urządzenia. - W małych i średnich sklepach najlepiej sprawdzają się krajalnice ręczne. Automatyczne dedykowane są raczej super i hipermarketom - twierdza przedstawiciele firmy Norco, doradzającej w kompleksowym wyposażeniu sklepów. Ich zdaniem przed decyzją o zakupie, warto również zastanowić się, jak liczny jest personel sklepu i jak wygląda organizacja pracy. Jeśli na danym dziale pracuje więcej niż jedna osoba, możemy pozwolić sobie na krajalnicę ręczną, która w znacznym stopniu angażuje pracownika. Natomiast, jeżeli personel działu mięsnego czy stoiska z serami ogranicza się tylko do jednej osoby, wskazane jest zastosowanie krajalnicy półautomatycznej, bądź automatycznej. Pozwoli to na unikniecie kolejek.

Najistotniejszym elementem krajalnicy jest jej ostrze. Noże wykonane są ze stali nierdzewnej, a ich podstawowym parametrem jest średnica. To ona w bezpośredni sposób wpływa na cenę danego urządzenia. - W sklepach średniej wielkości najpopularniejsze są krajalnice o ostrzu 250 mm. Te o większej średnicy (od 250 - 370 mm) znajdują zastosowanie w super i hipermarketach - radzą eksperci z Norco.
Zakup profesjonalnej krajalnicy automatycznej to wydatek rzędu kilku tysięcy euro. - Radzimy, aby nadmiernie nie oszczędzać na krajalnicy kosztem jakości. Są to, bowiem maszyny poddawane intensywnej eksploatacji i pracujące w trudnych warunkach. Każdy przestój wpływa nie tylko na obroty placówki, ale i na opinię o niej wśród kupujących - słyszymy w Norco. Ten wydatek z pewnością się jednak opłaci. Krajalnica odpowiednio dobrana do potrzeb sklepu, obsługiwana i poddawana konserwacji zgodnie z zaleceniami producenta, zawartymi w instrukcji obsługi, może działać bezawaryjnie przez bardzo długi czas.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane