Krakowscy handlowcy chcą wykupić lokale, aby nie płacić wysokiego czynszu

Autor: Gazeta Krakowska 11 sierpnia 2009 12:48

Radni miejscy starają się pomóc części przedsiębiorców z centrum Krakowa, którym gmina podnosi czynsze za wynajmowane lokale użytkowe. I to nawet o kilkaset procent. Chcą ograniczyć tzw. "strefę ekstra", w której działa zakaz sprzedaży gminnych nieruchomości. Jeśli zmiany wejdą w życie, więcej przedsiębiorców będzie mogło wykupić lokale i uchronić się od płacenia wysokich stawek przez lata - podaje Gazeta Krakowska.


Ideą radnych jest, żeby strefa ekstra zamknęła się wewnątrz ulic Straszewskiego, Podwale, Basztowej, Westerplatte, św. Gertrudy, Bernardyńskiej i wokół Wawelu. Ze strefy wypadają też odcinki ulic Pawiej, Lubicz i plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego. - Lokale znajdujące się już po zewnętrznej stronie tych ulic będą mogły być sprzedawane. A wniosków o wykup napłynęło już sporo - dodaje radny PO Kośmider.

Dowiedzieliśmy się, że wpłynęło ich już kilkadziesiąt. To skok w porównaniu z minionym okresem, kiedy w "strefie A" graniczącej ze "strefą ekstra" w 2008 roku miasto sprzedało tylko 12 lokali, a od początku 2009 - sześć.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    18,06

  • Min

    12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane