Kupcy bronią nieopodatkowanych bonów towarowych

Autor: dlahandlu.pl 4 sierpnia 2009 13:38

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług przedstawiła swoje stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym, która przewiduje m.in. opodatkowanie bonów towarowych wydawanych przez pracodawców w oparciu o fundusz socjalny.

- Środowisko kupieckie było i jest zainteresowane istnieniem funduszu socjalnego. Jest zainteresowane zwiększeniem konsumpcji i zasobnością portfeli klientów - czytamy w oświadczeniu.
Bony towarowe są oferowane przez wiele krajowych i regionalnych sieci handlowych. Jak wynika z naszych informacji w większości przypadków cieszą się one sporym zainteresowaniem i sklepy chcą kontynuować ich sprzedaż firmom. W obecnym stanie prawnym może się to jednak okazać niemożliwe. Opodatkowanie bonów towarowych oznacza de facto brak szans na ich dalsze funkcjonowanie. Będą one zapewne zastępowane wypłatami gotówkowymi w postaci dodatków do pensji. Problem jednak w tym, że tej podwyżki nie mogą otrzymać wszyscy pracownicy.
-  Jeśli fundusz socjalny, w części przeznaczonej na konsumpcję, ma być wypłacany w gotówce, podobny przywilej zwolnienia z daniny publicznej powinien objąć wszystkich zatrudnionych, a samozatrudnieni powinni uzyskać prawo do podniesienia kwoty wolnej od podatku dochodowego. Powyższe zasady każą nam się również upomnieć o zniesienie opodatkowania pozostałych form pomocy udzielanej z funduszu socjalnego - dofinansowania wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej a także zwrotnej i bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe - czytamy w oświadczeniu NRZHiU.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,94

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane