REKLAMA
REKLAMA

Kupcy chcą poprawić wygląd targowiska

Autor: Głos Wielkopolski 3 sierpnia 2009 11:39

Kupcy z targowiska przy ulicy Dolna Wilda w Poznaniu twierdzą, że nie ponoszą odpowiedzialności, bo nie mają wpływu na to, jak wygląda targowisko - czytamy w Głosie Wielkopolskim.

REKLAMA

Kupcy przypominają, że wielokrotnie wnioskowali do miasta o uporządkowanie parkingu buforowego od strony ul. Dolna Wilda. Na własny koszt chcieli wyremontować drogę dzielącą ich halę targową od stadionu. Pisali nawet pisma w tej sprawie do prezydenta. Za każdym razem otrzymywali tę samą odpowiedź: to się nie opłaca, ponieważ targowisko jest rozwiązaniem tymczasowym.

Kupcy twierdzą, że przedstawiali swoje koncepcje zagospodarowania tego terenu. Jedna z nich przewidywała utworzenie tutaj kwartału rekreacyjno-handlowego - Wilda Village. Ta propozycja zakładała powstanie kilkudziesięciu pawilonów ustawionych w ciągi malowniczych uliczek, zaułków, placów. Inny pomysł zakładał budowę nowoczesnej hali targowej wśród zieleni.

- Co miesiąc płacimy 600 zł dzierżawy. Straganów jest około 600. To daje miesięcznie 360 tys., a rocznie około 4,3 mln zł. W zamian nie otrzymujemy nic.

Na początku roku kupcy złożyli kolejny projekt modernizacji targowiska, który przewiduje m.in. zamykanie boksów i zainstalowanie wentylacji w hali. 70 proc. kosztów ponoszą kupcy, a 30 proc. spółka Targowiska.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA