Kupcy nie śpieszą się z remontem targowiska

Autor: Gazeta Wyborcza 16 września 2009 10:19

Od siedmiu lat nie może dojść do skutku remont najpopularniejszego targowiska w centrum Częstochowy. Stowarzyszenie Kupców Targowiska Wały Dwernickiego wydzierżawiło ryneczek w 2005 r. na 15 lat. Za to zobowiązało się wyremontować Wały na własny koszt. Pierwszy termin oddania targowiska do użytku w nowej szacie minął w lipcu 2006 r. - podaje Gazeta Wyborcza.

Wydane Stowarzyszeniu Kupców Targowiska Wały Dwernickiego pozwolenie na przebudowę ryneczku lada dzień się uprawomocni i teoretycznie można będzie przystąpić do pracy. Stowarzyszenie musi dostać jeszcze kredyt - twierdzi, że jeden z banków już mu go obiecał. I wybrać wykonawcę remontu.

Jeszcze miesiąc temu stowarzyszenie nie było pewne, czy zacznie inwestycję w tym roku. Teraz mówi o listopadzie, kto wie jednak, czy wykonawca zdecyduje się na pracę zimą. No i czy kupcy jednak nie postanowią przedłużyć działalności starego ryneczku do końca grudnia - miesiąca doskonałego dla handlu.

Nowy ryneczek sięgnie od Alej do ul. Lelewela. Ma mieć porządną posadzkę, dach z pleksi oparty na stalowych słupach, a jego ścianą od strony torów stanie się szereg jednakowych pawilonów. Kupcy zakładają, że remont potrwa trzy miesiące.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,13

  • Min

    5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane