Kupcy nie śpieszą się z remontem targowiska

Autor: Gazeta Wyborcza 16 września 2009 10:19

Od siedmiu lat nie może dojść do skutku remont najpopularniejszego targowiska w centrum Częstochowy. Stowarzyszenie Kupców Targowiska Wały Dwernickiego wydzierżawiło ryneczek w 2005 r. na 15 lat. Za to zobowiązało się wyremontować Wały na własny koszt. Pierwszy termin oddania targowiska do użytku w nowej szacie minął w lipcu 2006 r. - podaje Gazeta Wyborcza.

Wydane Stowarzyszeniu Kupców Targowiska Wały Dwernickiego pozwolenie na przebudowę ryneczku lada dzień się uprawomocni i teoretycznie można będzie przystąpić do pracy. Stowarzyszenie musi dostać jeszcze kredyt - twierdzi, że jeden z banków już mu go obiecał. I wybrać wykonawcę remontu.

Jeszcze miesiąc temu stowarzyszenie nie było pewne, czy zacznie inwestycję w tym roku. Teraz mówi o listopadzie, kto wie jednak, czy wykonawca zdecyduje się na pracę zimą. No i czy kupcy jednak nie postanowią przedłużyć działalności starego ryneczku do końca grudnia - miesiąca doskonałego dla handlu.

Nowy ryneczek sięgnie od Alej do ul. Lelewela. Ma mieć porządną posadzkę, dach z pleksi oparty na stalowych słupach, a jego ścianą od strony torów stanie się szereg jednakowych pawilonów. Kupcy zakładają, że remont potrwa trzy miesiące.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane