Kupcy strają się przetrwać czas remontu bazaru w innych lokalizacjach

Autor: Gazeta Wyborcza 20 października 2009 10:01

Na ryneczku na Wałach Dwernickiego w Częstochowie rozpoczął się remont, ale handlowcy starają się nie przerywać pracy - czytamy w Gazecie Wyborczej.

- Mam warzywa i owoce. Zapasy jeszcze dość spore. Myślę, że tutaj nie będę nikomu przeszkadzać. Ludzie będą mieli gdzie kupować, a ja będę mieć pracę - stwierdziła jedna ze sprzedających. - Uważam, że jak wszyscy wykazują dobrą wolę, to się potrafią dogadać i pójść sobie wzajemnie na rękę.

Inni rozstawili stragany w jednej z alejek Biznes Centrum. Mają pozwolenie właścicieli tego terenu.

Inni - na czas remontu - wyprowadzają się. - I dobrze, że się w końcu to wszystko zaczęło - mówią właściciele jednej z budek, handlujący mięsem. - Bliżej do końca. My idziemy na Zawodzie. Już wszystko jest załatwione. Tam handlować będziemy we wtorki, piątki i chyba jeszcze w jakiś dzień. Przetrwamy.

- Szefowa znalazła lokal przy ul. Krakowskiej - tłumaczyły "Gazecie" sprzedawczynie owoców i warzyw. - Duża informacja o tym wisiała na naszej budce już kilka tygodni.

Ryneczek dzierżawi do 2019 r. Stowarzyszenie Kupców Wały Dwernickiego. W umowie zobowiązali się do modernizacji placu. Będzie zadaszony, ale o konstrukcji otwartej (bez ścian bocznych). Powstanie rząd estetycznych pawilonów. W nich handlować będą ci, którzy wykupili stoiska. Więc przeczekują remont (potrwa do marca) w innych miejscach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane