REKLAMA
REKLAMA

Kupcy w Jaworznie boją się podwyżek czynszu

Autor: Gazeta Wyborcza 14 października 2009 10:42

Kupcy jeszcze nie zdążyli się nacieszyć wyremontowanym targowiskiem w Jaworznie, kiedy dowiedzieli się, że miasto chce je przekazać innemu zarządcy. Handlarze nie chcą się na to zgodzić, bo boją się podwyżki czynszu - podaje Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

Kilka tygodni temu wygasła podpisana z miastem 3-letnia umowa dzierżawy. Zaniepokojeni kupcy poprosili o pomoc jaworznickie Stowarzyszenie Prywatnych Kupców. Jego przedstawiciele na ręce prezydenta miasta złożyli wniosek o przedłużenie dzierżawy na kolejne 3 lata. Ale ten zaproponował im jednak dużo lepsze jego zdaniem wyjście: podpisanie umowy dzierżawy z nowym zarządcą - Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

- TBS lepiej niż urząd miasta zna się na gospodarowaniu takimi miejscami, dlatego targowisko mogłoby działać prężniej - mówi Marcin Marzyński z biura prasowego jaworznickiego magistratu. Zapewnia, że nie chodzi o sprzedaż gruntu, ale zmianę gospodarza. Dodatkowo kupcy mogliby podpisać umowę dzierżawy aż na 10 lat i mieć pewność co do swojej przyszłości.

Kupcy są jednak uparci. "Nie godzimy się na nowe warunki, chcemy żeby wszystko zostało po staremu" - napisali w kolejnym piśmie do prezydenta.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA