Kupcy w Jaworznie boją się podwyżek czynszu

Autor: Gazeta Wyborcza 14 października 2009 10:42

Kupcy jeszcze nie zdążyli się nacieszyć wyremontowanym targowiskiem w Jaworznie, kiedy dowiedzieli się, że miasto chce je przekazać innemu zarządcy. Handlarze nie chcą się na to zgodzić, bo boją się podwyżki czynszu - podaje Gazeta Wyborcza.

Kilka tygodni temu wygasła podpisana z miastem 3-letnia umowa dzierżawy. Zaniepokojeni kupcy poprosili o pomoc jaworznickie Stowarzyszenie Prywatnych Kupców. Jego przedstawiciele na ręce prezydenta miasta złożyli wniosek o przedłużenie dzierżawy na kolejne 3 lata. Ale ten zaproponował im jednak dużo lepsze jego zdaniem wyjście: podpisanie umowy dzierżawy z nowym zarządcą - Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

- TBS lepiej niż urząd miasta zna się na gospodarowaniu takimi miejscami, dlatego targowisko mogłoby działać prężniej - mówi Marcin Marzyński z biura prasowego jaworznickiego magistratu. Zapewnia, że nie chodzi o sprzedaż gruntu, ale zmianę gospodarza. Dodatkowo kupcy mogliby podpisać umowę dzierżawy aż na 10 lat i mieć pewność co do swojej przyszłości.

Kupcy są jednak uparci. "Nie godzimy się na nowe warunki, chcemy żeby wszystko zostało po staremu" - napisali w kolejnym piśmie do prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane