Kupcy z Banacha wciąż walczą o bazar

Autor: Polska 25 maja 2009 11:55

Blisko sto osób zebrało się w sobotę przy bazarze na ul. Banacha, żeby zaprotestować przeciwko budowie na jego miejscu budynku mieszkalnego i hali targowej. Pomimo że został ogłoszony już przetarg na projekt przebudowy tego terenu, część pobliskich mieszkańców i kupców wciąż liczy, że władze miasta zmienią zdanie - podała Polska The Times

- Władze miasta i dzielnicy w ogóle się z nami nie liczą i chcą nas pozbawić miejsc pracy - przekonywał Jacek Gomułka ze Stowarzyszenia Kupców Targowiska Banacha.

Chodzi o ponad 600 stoisk. Obie strony konfliktu są zgodne, że brudny bazar powinien przejść modernizację, ale mają różne jej koncepcje. Władze miasta chcą, żeby w tym miejscu powstał 18-piętrowy budynek komunalny, piętrowy pawilon na ok. 200 miejsc handlowych. Ma się tam również znaleźć miejsce na planowane muzeum Ochoty. Budową ma zająć się TBS Praga-Południe. Miejscy urzędnicy nie ukrywają, że stawki za najem stoisk będą wyższe. Natomiast kupcom, dla których nie znajdzie się w nowych pawilonach miejsce, proponują inne targowisko - przy ul. Bakalarskiej. Część kupców już się tam przeniosła, ale większość nie chce o tym słyszeć. Jak twierdzą, tam nie będzie aż tylu chętnych na ich towary.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane