Kupcy z bazaru przy Banacha walczą z deweloperem

Autor: naszemiasto.pl 31 marca 2009 09:48

Władze miasta chcą postawić w miejscu bazaru budynek Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w którym oprócz 200 mieszkań znalazłby się także pasaż handlowy o powierzchni 2 tys. mkw, do którego mieliby się przenieść kupcy z bazaru, oraz Muzeum Ochoty.

Na inwestycję TBS Praga-Południe ma już zarezerwowane około 100 mln zł, również umowa z inwestorem została podpisana. Nie wiadomo jednak, kiedy miałaby ruszyć budowa. Początkowo mówiono o końcu maja. I tylko do tego miesiąca handlowcy mieli gwarancję dzierżawy stoisk. Niedawno miasto oficjalnie przedłużyło im umowy do końca tego roku.

- Ponad 700 stoisk trudno upchnąć w 200 pawilonach, jakie powstaną w nowym budynku TBS. I nie mamy gwarancji, że wynajmą je właśnie nam - mówi Jacek Gomułka ze Stowarzyszenia Kupców Targowiska Banacha.

W tym samym czasie, gdy na targowisku przy Banacha odbywał się protest, kilkanaście osób, które przeniosły się stamtąd na bazar na Bakalarską, otwierało tam swoje stoiska. - Nie rozumiemy ludzi, którzy żądają, by za publiczne pieniądze wybudować dla nich lokale użytkowe zamiast przedszkola czy żłobki - mówią kupcy z Bakalarskiej. Mimo takich argumentów większość handlujących u zbiegu Banacha i Grójeckiej nie chce się przenieść na Bakalarską. Obawiają się, że będzie tam zbyt mało klientów, co doprowadzi ich do bankructwa.

 


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12608

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane