Kupcy z bazaru przy Banacha walczą z deweloperem

Autor: naszemiasto.pl 31 marca 2009 09:48

Władze miasta chcą postawić w miejscu bazaru budynek Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w którym oprócz 200 mieszkań znalazłby się także pasaż handlowy o powierzchni 2 tys. mkw, do którego mieliby się przenieść kupcy z bazaru, oraz Muzeum Ochoty.

Na inwestycję TBS Praga-Południe ma już zarezerwowane około 100 mln zł, również umowa z inwestorem została podpisana. Nie wiadomo jednak, kiedy miałaby ruszyć budowa. Początkowo mówiono o końcu maja. I tylko do tego miesiąca handlowcy mieli gwarancję dzierżawy stoisk. Niedawno miasto oficjalnie przedłużyło im umowy do końca tego roku.

- Ponad 700 stoisk trudno upchnąć w 200 pawilonach, jakie powstaną w nowym budynku TBS. I nie mamy gwarancji, że wynajmą je właśnie nam - mówi Jacek Gomułka ze Stowarzyszenia Kupców Targowiska Banacha.

W tym samym czasie, gdy na targowisku przy Banacha odbywał się protest, kilkanaście osób, które przeniosły się stamtąd na bazar na Bakalarską, otwierało tam swoje stoiska. - Nie rozumiemy ludzi, którzy żądają, by za publiczne pieniądze wybudować dla nich lokale użytkowe zamiast przedszkola czy żłobki - mówią kupcy z Bakalarskiej. Mimo takich argumentów większość handlujących u zbiegu Banacha i Grójeckiej nie chce się przenieść na Bakalarską. Obawiają się, że będzie tam zbyt mało klientów, co doprowadzi ich do bankructwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane