PARTNER PORTALU Partner portalu: Herosi Polskiej Przedsiębiorczości

Kupcy z Katowic nie chcą opuścić targowiska przy ul. Sądowej

Autor: Gazeta Wyborcza Katowice 23 marca 2010 10:09

Na działkę przy Sądowej w Katowicach mają być przeniesione przystanki z Placu Szewczyka. Kłopot w tym, że od kilkunastu lat działa tu targowisko. Kupcy dostali wypowiedzenia, ale i tak część z nich wcale nie chce się wyprowadzać - podaje Gazeta Wyborcza.

Od kiedy kupcy z Sądowej dostali wypowiedzenia piszą pisma. Najpierw do kolei, żeby przedłużyło termin dzierżawy dotychczasowemu administratorowi. Teraz do katowickiego magistratu, żeby chociaż fragment targowiska mógł dalej działać w tym miejscu, obok przyszłych przystanków. Oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie mają, ale są przekonani, że to właśnie miasto powinno im pomóc.
Klienci, którzy nadal robią tu zakupy, bronią kupców. - Ja już mam tyle lat, że nigdzie dalej nie pójdę. Likwiduje się przyjazne miejsce. Jeśli urzędnicy chcą realizować jakieś wizje, to niech ich nie wymyślają zza biurka i niech nie cierpią na tym mieszkańcy miasta - denerwuje się pani Maria. Teresa Tomecka też nie wyobraża sobie likwidacji targowiska: - W pobliżu nie ma żadnego porządnego sklepu, ani nawet kiosku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 923188
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane