Kupcy z KDT zapowiadają protesty

Autor: PAP 3 lipca 2009 09:21

Stołeczni kupcy z pl. Defilad zapowiadają protesty i manifestacje w Warszawie. Działania mają związek z zapowiedzianym na 21 lipca wkroczeniem komornika do blaszanej hali Kupieckich Domów Towarowych w centrum miasta.

W mieście mają też pojawić się billboardy, m.in. z hasłami "KDT to ludzie, a nie tylko budynek - czy są gorsi dlatego, że chcą pracować?" oraz "Utrzymanie 2 tysięcy bezrobotnych kosztuje 1 milion złotych miesięcznie - czy miasto na to stać?".

Z końcem ubiegłego roku wygasła umowa dzierżawy hali, mimo to kupcy wciąż w niej handlują.

"Kupcy nie opuszczą swoich miejsc pracy. 21 lipca przyjdą do pracy z nadzieją, że będą mogli to zrobić także dnia następnego" - powiedział PAP Damian Grabiński.

Przedstawiciele miasta wielokrotnie mówili, że hala KDT musi zniknąć ze względu na plany inwestycyjne stolicy. W 2010 r. mają rozpocząć się tu prace związane z budową drugiej linii metra, a rok później Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Spółka KDT powstała w 1999 r. na mocy porozumienia pomiędzy kupcami ze śródmiejskich targowisk a ówczesną gminą Centrum. Kupcy wybudowali na pl. Defilad tymczasową halę, a miasto miało wskazać docelową lokalizację nowej siedziby KDT.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane