Kupcy z warszawskich KDT niemile widziani także na Woli

Autor: Gazeta Wyborcza 5 maja 2009 09:47

Stołeczny ratusz "na dniach" wyznaczy komornika, który zamknie blaszaną halę KDT. Kupcy myślą o przeprowadzce na Okopową. Ale radni Woli ich nie chcą. Złożyli w tej sprawie interpelację do ratusza - czytamy na łamach Gazety Wyborczej.

Kupcy domagają się prawa do pozostania na pl. Defilad do 2012 r. - w tym terminie chcą skończyć budowę nowego domu towarowego. Na razie jej jeszcze nie zaczęli, bo dopiero szukają miejsca. 23 kwietnia na walnym zebraniu rozpatrzyli osiem przedstawionych im przez miasto propozycji. Spośród nich wybrali 16-hektarową działkę przy ul. Okopowej 78 u zbiegu ze Stawkami i częściowo zabudowanej wpisanymi do rejestru budynkami garbarni Temler i Szwede. Spółka do 2012 r. chce postawić tam dwupiętrowy budynek.

- Miasto coś proponuje, kupcy się na to godzą, tylko nas nikt nie pytał o zdanie - mówi Michał Marciniak, przewodniczący dzielnicowej komisji planowania przestrzennego i ochrony środowiska.

Radnych niepokoi możliwy paraliż komunikacyjny, groźba zniszczenia zabytkowych budynków, brak konsultacji społecznych przed zaproponowaniem KDT tej lokalizacji i dość ich zdaniem nieszczęśliwy pomysł umieszczenia domu towarowego naprzeciwko cmentarza na Powązkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,37

  • Śr

    4,07

  • Min

    2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane