Kupcy zatrudnią opiekunkę do dzieci, by rodzice mogli zrobić zakupy

Autor: Gazeta Wyborcza 19 października 2009 10:23

Dotychczasowe pawilony handlowe kupcy muszą zlikwidować, bo kończy się umowa na korzystanie z placu Wolności w Kielcach. Rozwiązaniem ma być zgoda na budowę domu targowego dla nich przy ul. Paderewskiego. Inwestycję kupcy muszą sfinansować sobie sami - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Dom handlowy będzie miał cztery kondygnacje. Może zająć tylko 15 proc. powierzchni nieruchomości. Reszta to tereny zielone, plac zabaw, alejki i ścieżki rowerowe. 

Spółka Wolność gotowa jest spełnić wszystkie wymagania urbanistów. Zapowiada, że będą partycypować także w kosztach urządzenia terenów zielonych, a potem zapewnią mu monitoring. - Zamierzamy też zatrudnić opiekuna z przygotowaniem pedagogicznym, który będzie pilnował i bawił dzieci, gdy na przykład rodzice pójdą zrobić zakupy. Mam nadzieję, że nasze inicjatywy zostaną przychylnie przyjęte przez mieszkańców - podkreśla.

Kupców czeka jeszcze wystąpienie o dzierżawę oraz zdobycie decyzji o pozwoleniu na budowę. - Jeżeli wszystko sprawnie pójdzie, może już wiosną zaczęlibyśmy inwestycję. Planujemy, że potrwa około roku - zapowiada prezes Głuszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane