Kupcy ze Starówki w Toruniu chcą budowy miniparkingów

Autor: Gazeta Wyborcza 20 sierpnia 2009 09:22

Kupcy zarzucali miastu, że to nie dba o to, by klienci sklepów i restauracji mieli gdzie zostawić auta, przyjeżdżając po sprawunki do centrum. Konflikt doprowadził do tego, że sklepikarze, restauratorzy i właściciele zakładów usługowych nie wzięli udziału w uroczystym otwarciu wyremontowanego deptaka - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Kupcy chcą też nakłonić miasto do stworzenia na Rynku Nowomiejskim parkingu dla jednośladów. - Skoro brak miejsc dla samochodów, trzeba stworzyć torunianom warunki, by przerzucili się na rowery i motory - mówią.

Przedsiębiorcy oczekują też, że miasto dogada się z nimi w spornej kwestii żetonów do parkomatów. Ozdobne, pamiątkowe monety mają być rozdawane w sklepach i restauracjach klientom. - To świetny pomysł i sama chętnie dawałabym żeton osobie, która zrobiła u mnie zakupy na większą kwotę, ale cena żetonów, którą oferuje miasto jest za wysoka - mówi Ewa Rybak, właścicielka sklepu z bielizną przy Rynku Nowomiejskim.

Urząd chce sprzedawać kupcom żetony po 2,5 zł, argumentując, że od ich zakupu mogą odliczyć sobie VAT. Kupcy chcą kupować żetony taniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane