Kupiec Poznański spiera się o nazwę z innym przedsiębiorcą

Autor: Gazeta Wyborcza 26 czerwca 2009 11:30

Żółty napis "poznański kupiec" od dwóch tygodni zdobi budkę z kurczakami na pl. Wiosny Ludów w Poznaniu. Nad napisem widnieją dwa kurczaki w pozie poznańskich koziołków. Stojący po sąsiedzku dom handlowy Kupiec Poznański chce, by szyld ten natychmiast znikł - podaje Gazeta Wyborcza.

Konflikt wybuchł przed laty, gdy Bąkowski nie wszedł do miejsko-kupieckiej spółki budującej dom handlowy Kupiec Poznański. Pragnął zachować dla siebie działkę na placu. Do dziś nie udało mu się jednak wybudować kamienicy, miał kłopoty z uzyskaniem zezwoleń. Kupiec Poznański stanął, a poznański kupiec piecze przy nim kurczaki.

Szyld nad rożnem nawiązuje do szyldu domu handlowego, też żółtego i też z walczącymi zwierzętami w logo (w tym przypadku są to jednak koziołki, nie drób). - Oznaczenie znajdujące się nad stoiskiem z kurczakami wprowadza klientów w błąd co do tożsamości przedsiębiorstwa - piszą w imieniu spółki prawnicy. Według nich klienci mogą brać budkę za część domu handlowego. Zapowiadają, że jeśli Bąkowski szyldu nie usunie, zażądają w sądzie zwrotu korzyści uzyskanych za sprawą zawłaszczonego logo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane