Kupujący przywiązują wagę do jakości wędlin dla dzieci

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 4 lutego 2010 08:18

Kupujący przywiązują wagę do jakości wędlin dla dzieci

Zakłady mięsne prześcigają się w proponowaniu nowych gatunków i rodzajów wędlin, coraz częściej pojawiają się wędliny dla dzieci. Produkty mięsne kierowane do dzieci są kolorowo opakowane, często na opakowaniach pojawiają się bohaterowie popularnych bajek.

Dostępne są też wędliny, których przekrój przypomina np. Boba Budowniczego, Kubusia Puchatka.

- Tego typu wędliny należą do tych najdroższych. Nie są zbyt często kupowane. Za to dość często zdarza się, że gdy rodzic przychodzi do sklepu z dzieckiem, planując czy nie wychodzi z paczką lub kilkoma plasterkami wędliny kierowanej do najmłodszych - informuje właściciel sklepu z Pruszkowa.
Jednak wędliny dla dzieci nie powinny odróżniać się od całej reszty oferty jedynie wyglądem. O wiele ważniejsze są proporcje składników i certyfikaty. Rodzice dzięki internetowi mają dostęp do szerokich zasobów wiedzy na ten temat.
- Częściej niż zwykle zdarza się, że przy wędlinach dla dzieci padają pytania o producenta lub świadectwa instytutów zajmujących się zdrowym żywieniem. Ma to znaczenie dla kupujących - twierdzi właściciel.
Wędliny dla dzieci mogą np. mieć certyfikat ośrodków medycznych lub instytutów naukowo-badawczych (np. Instytut Matki i Dziecka). Widząc taki certyfikat można być spokojnym, że jeśli nawet wędlina posiada w swoim składzie jakieś substancje dodatkowe, to ich ilość nie będzie w żadnym stopniu zagrożeniem dla dziecka.
Wszystkie dziecięce wędliny powinny być przebadane przez odpowiednie jednostki - chodzi tutaj przede wszystkim o ograniczenie liczby konserwantów, która zwykle jest dostosowana do wagi dorosłego człowieka, przez co może źle wpływać na rozwój dziecka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • monia kraków 2010-03-20 19:06:29

  Zgadzam się, ja kupuje na www.jem-zdrowo.com.pl i moje dzieciaki sie po prostu zajadają. Zdrowe bezglutenowe i przede wszystkim pyszne!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,41

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane