Kupujący świadomie wybierają tradycyjne sklepy

Autor: dlahandlu.pl 19 marca 2010 07:20

Kupujący świadomie wybierają tradycyjne sklepy

Pozycja handlu tradycyjnego w Polsce jest wciąż silna. Klienci lubią małe sklepy i doceniają to, że mogą robić zakupy blisko domu.

Nierzadko widzi się sklepy, w których nigdy nie jest pusto. Ruch panuje przez cały tydzień.
- Klienci po pracy wolą zakupy u nas od jazdy do hipermarketu i stania w korkach po drodze do sklepu i z powrotem. W hipermarketach wiele towarów jest bardzo tanich. Ale to już nie liczy się dla klientów tak jak kiedyś. Szkoda im czasu na poszukiwanie tego, co najtańsze, skoro u nas też mogą dostać świeży, spełniający ich wymagania, towar - twierdzi sprzedawczyni z osiedlowego sklepu.

Według handlowców bardzo ważne jest odpowiednie traktowanie kupujących i nawiązywanie z nimi dobrych relacji.
- Bardo dużą grupę klientów znam po imieniu. Staramy się zapewnić miłą atmosferę i dobrej jakości towar. Szefowa twierdzi, że klientów nie można obrażać, oferując im asortyment kiepskiej jakości. Dodatkowo doceniamy lojalnych klientów, którzy dostają za zakupy u nas bonus, np. jabłka czy kilogram mąki - informuje sprzedawczyni.

Kupujący najczęściej do małych sklepów wybierają się po pieczywo, nabiał i warzywa i owoce. Sprzedawczyni przytacza częste słowa klientek „Może i w hipermarketach jest taniej, ale nie będę przecież dla zaoszczędzenia 10 groszy jechała po pietruszkę czy pomidory do takiego sklepu, skoro mam pod nosem warzywniak".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane