REKLAMA
REKLAMA

Łatwiej będzie można zmienić sprzedawcę energii

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 lutego 2010 12:06

Porównywanie ofert różnych zakładów energetycznych będzie łatwiejsze dzięki ich publikacji na stronach internetowych sprzedawców. Łatwiej będzie też zerwać umowę z dotychczasowym sprzedawcą energii - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA

11 marca 2010 r. w życie wejdzie bowiem nowelizacja ustawy - Prawo energetyczne, która m.in. do jednego miesiąca skraca okres oczekiwania na zmianę dostawcy energii. 

Nowe przepisy gwarantują odbiorcy wypowiedzenie umowy, na podstawie której przedsiębiorstwo energetyczne dostarcza mu paliwa gazowe lub energię, bez ponoszenia kosztów i odszkodowań. Wystarczy, że złoży do przedsiębiorstwa energetycznego pisemne oświadczenie o jej wypowiedzeniu. Umowa ulegnie rozwiązaniu z ostatnim dniem miesiąca, który nastąpi po tym, gdy nasze oświadczenie o odstąpieniu od umowy dotrze do przedsiębiorstwa. Każdy operator będzie musiał publikować listę sprzedawców energii, z którymi zawarł umowę. Natomiast każdy sprzedawca energii będzie musiał sporządzać i publikować oferty sprzedaży energii i paliw.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4252

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA