Łatwiej będzie można zmienić sprzedawcę energii

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 lutego 2010 12:06

Porównywanie ofert różnych zakładów energetycznych będzie łatwiejsze dzięki ich publikacji na stronach internetowych sprzedawców. Łatwiej będzie też zerwać umowę z dotychczasowym sprzedawcą energii - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

11 marca 2010 r. w życie wejdzie bowiem nowelizacja ustawy - Prawo energetyczne, która m.in. do jednego miesiąca skraca okres oczekiwania na zmianę dostawcy energii. 

Nowe przepisy gwarantują odbiorcy wypowiedzenie umowy, na podstawie której przedsiębiorstwo energetyczne dostarcza mu paliwa gazowe lub energię, bez ponoszenia kosztów i odszkodowań. Wystarczy, że złoży do przedsiębiorstwa energetycznego pisemne oświadczenie o jej wypowiedzeniu. Umowa ulegnie rozwiązaniu z ostatnim dniem miesiąca, który nastąpi po tym, gdy nasze oświadczenie o odstąpieniu od umowy dotrze do przedsiębiorstwa. Każdy operator będzie musiał publikować listę sprzedawców energii, z którymi zawarł umowę. Natomiast każdy sprzedawca energii będzie musiał sporządzać i publikować oferty sprzedaży energii i paliw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane