REKLAMA
REKLAMA

Leasing może być dobrą formą sfinansowania wyposażenia sklepu

Autor: dlahandlu.pl 28 stycznia 2010 08:51

Leasing może być dobrą formą sfinansowania wyposażenia sklepu

Zakup wyposażenia do sklepu to poważny wydatek. Rzadko dokonuje się go za gotówkę. Częściej wspomagając się kredytem. Kolejna możliwością jest leasing. Procedury związane z podpisaniem umowy leasingowej są prostsze niż w przypadku kredytu bankowego, a wymagania instytucji finansującej są prostsze do spełnienia.

REKLAMA

- Podstawowe korzyści wynikające z finansowania leasingiem to poprawienie płynności finansowej. Dodatkowo płatności leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu zmniejszając podstawę opodatkowania. Istnieje też możliwość kontroli środków trwałych przez korzystającego poprzez przedłużenie umowy lub podpisanie nowej - informuje Monika Sujka z Raiffeisen-Leasing Polska.

Korzystając z leasingu można sfinansować zakup wszystkich środków trwałych wchodzących w skład wyposażenia sklepu m.in.: mebli i lad chłodniczych), urządzeń i maszyn, samochodów. - Po zakończeniu podstawowego okresu umowy, finansujący ma prawo do przeniesienia własności przedmiotu umowy leasingu na korzystającego po cenie znacznie odbiegającej od ceny rynkowej . Zazwyczaj jest to wysokość raty lub symboliczna złotówka - informuje Monika Sujka.

Jeżeli sklep straci płynność finansową, zgodnie z umową leasingową i obowiązującymi procedurami przekazuje sprzęt do instytucji leasingowej.
Następuje rozliczenie pomiędzy leasingobiorcą i leasingodawcą. Zwrócony sprzęt jest sprzedawany w drodze licytacji.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA