Leasing może być dobrą formą sfinansowania wyposażenia sklepu

Autor: dlahandlu.pl 28 stycznia 2010 08:51

Leasing może być dobrą formą sfinansowania wyposażenia sklepu

Zakup wyposażenia do sklepu to poważny wydatek. Rzadko dokonuje się go za gotówkę. Częściej wspomagając się kredytem. Kolejna możliwością jest leasing. Procedury związane z podpisaniem umowy leasingowej są prostsze niż w przypadku kredytu bankowego, a wymagania instytucji finansującej są prostsze do spełnienia.

- Podstawowe korzyści wynikające z finansowania leasingiem to poprawienie płynności finansowej. Dodatkowo płatności leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu zmniejszając podstawę opodatkowania. Istnieje też możliwość kontroli środków trwałych przez korzystającego poprzez przedłużenie umowy lub podpisanie nowej - informuje Monika Sujka z Raiffeisen-Leasing Polska.

Korzystając z leasingu można sfinansować zakup wszystkich środków trwałych wchodzących w skład wyposażenia sklepu m.in.: mebli i lad chłodniczych), urządzeń i maszyn, samochodów. - Po zakończeniu podstawowego okresu umowy, finansujący ma prawo do przeniesienia własności przedmiotu umowy leasingu na korzystającego po cenie znacznie odbiegającej od ceny rynkowej . Zazwyczaj jest to wysokość raty lub symboliczna złotówka - informuje Monika Sujka.

Jeżeli sklep straci płynność finansową, zgodnie z umową leasingową i obowiązującymi procedurami przekazuje sprzęt do instytucji leasingowej.
Następuje rozliczenie pomiędzy leasingobiorcą i leasingodawcą. Zwrócony sprzęt jest sprzedawany w drodze licytacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • waldemar 2017-04-02 15:10:59

  Cesja leasingu sprzętu IT i wyposażenia w wagi , krajalnice , itd.... dle D.C sprzęt ma 7 miesięcy 601301863

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,99

 • Śr

  1,48

 • Min

  0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane