Legalni kupcy zadwoleni z kar dla nielegalnych handlarzy

Autor: Gazeta Wyborcza 12 sierpnia 2009 12:00

Straż miejska chce rozwiązać problem nielegalnego handlu w Łodzi. - Jeśli nielegalnie handlujący nie usunie się z zajmowanego miejsca, towar zostanie zapakowany i przewieziony do magazynu - zapowiada Waldemar Walisiak, zastępca komendanta straży miejskiej.

Problem pudełkowych staczy w Łodzi to od lat zmora legalnych kupców. Strażnicy wystawiają staczom mandaty (w ubiegłym roku 8 tys. zł, w pierwszym półroczu tego roku już blisko 9 tys. zł), a stacze ich nie płacą. Z naszych wyliczeń wynika, że w ciągu jednego dnia zarabiają oni 8-10 tys. zł na czysto!

Jest szansa, że strażnicy miejscy przestaną być bezradni wobec nielegalnych handlarzy pudełkowych. Posłowie z komisji "Przyjazne państwo" chcą zaostrzenia prawa - stacze za nielegalny handel mieliby trafiać nawet do więzienia i nieodwracalnie tracić cały towar. Jednak zmiany w kodeksie wykroczeń mogą być wprowadzone dopiero za kilka miesięcy. Strażnicy mają działać już teraz. - Choć na razie konfiskować towaru nie możemy, będziemy wozić go komisyjnie do magazynu - mówią.

Towar będzie mógł odebrać tylko jego właściciel - musi napisać podanie i zapłacić za transport oraz magazynowanie. - Odzyska swoją własność najwcześniej w ciągu miesiąca. To dużo zmieni. Do tej pory handlarze po naszej interwencji opuszczali swoje stanowiska, by po kilkunastu minutach powrócić. Teraz ta możliwość odpadnie - podkreśla Walisiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane