Leszno szuka nowego miejsca dla kupców

Autor: Panorama Leszczyńska 17 kwietnia 2009 12:10

Miasto wypowiedziało umowę firmie Łucji Pol, dzierżawiącej dwa leszczyńskie targowiska - na Nowym Rynku i przy ul. Norwida. Pierwsze zostanie w przyszłości zmodernizowane, drugie przeniesione pod wiadukt kolejowy im. gen. Stefana Roweckiego - Grota - podała Panorama Leszczyńska.

Powodem rozwiązania umowy jest likwidacja z początkiem lipca tzw. świńskiego targowiska przy ul. Norwida. Miasto chcę sprzedać działkę, a targowisko postanowiono przenieść w inne miejsce.

- Rozważaliśmy dwie propozycje. Pierwsza, złożona przez spółkę CH Manhattan, to teren targowiska przy ul. Holenderskiej, który masowo jest wykorzystywany tylko w piątki i soboty, więc w pozostałe dni można byłoby tam handlować paszą, zbożem, a nawet zwierzętami. Prezydent przychylił się jednak do prośby kilkudziesięciu osób - zarówno handlujących, jak i klientów - by przenieść tar w miejsce położone jak najbliżej obecnej lokalizacji - poinformował Eugeniusz Karpiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miasta Leszna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane