Lewiatan'94 Holding usuwa z sieci sklepy niespełniające wymogów

Autor: Łukasz Stępniak 10 września 2009 12:07

Wchodząca w skład Grupy Emperia Holding, sieć sklepów Lewiatan'94 prowadzi weryfikację wymogów działalności ponad 2,2 tys. placówek należących do sieci. Według wstępnych szacunków, selekcji może nie przejść nawet kilkadziesiąt sklepów - dowiedział się portalspozywczy.pl.

- Z naszej sieci usuniemy placówki, które nie przestrzegają określonych przez nas zasad zarządzania sklepami, oraz mocno odbiegają od ustalonych wymogów technicznych związanych m.in. ze stroną wizualną wnętrza i frontu sklepu - mówi Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan'94 Holding SA.
Prowadzona obecnie akcja, potrwa do końca października. - Obecnie część placówek została już usunięta, zaś te, które częściowo spełniają nasze wymagania dostały dodatkowy czas na dostosowanie - wyjaśnia Wojciech Kruszewski. - Jeżeli nasze zalecenia spełnia to pozostaną w sieci Lewiatan i będą mogli nadal korzystać z naszej marki własnej i kontraktów handlowych - dodaje.
Oprócz zwiększenia efektywności samej sieci, akcja poprawi także postrzeganie marki Lewiatan przez klientów. Według szacunków prezesa Lewiatan'94 Holding w wyniku przeprowadzonej weryfikacji z sieci zostanie usuniętych kilkadziesiąt najsłabszych, często najmniejszych sklepów. - Podsumowanie zostanie dokonane na koniec akcji. Nie będzie to jednak duża liczba w stosunku do ponad 2,2 tys. placówek, które w tej chwili działają pod naszym szyldem - dodaje prezes Kruszewski.
Według prezesa do końca tego roku liczba sklepów Lewiatana wzrośnie o ok. 10 proc. czyli ponad 200 sklepów. - Kryzys spowodował wzrost zainteresowania nasza oferta franczyzową, niemal każdego dnia uruchamiamy nowy sklep. Handlowcy w trudnych czasach wola działać w ramach większej organizacji, która zapewni bezpieczeństwo prowadzonego przez nich biznesu - wyjaśnia prezes Kruszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane