Lewiatan Holding chce przyłączyć do sieci 200 nowych sklepów

Autor: portalspozywczy.pl 19 marca 2009 12:37

- W 2009 r. planujemy zwiększyć liczbę sklepów o ok. 10 proc., a to oznacza 200 nowych placówek handlowych - mówi Wojciech Kruszewski, prezes ZKiP Lewiatan'94 Holding. Obecnie wchodząca w skład Grupy Handlowej Emperia sieć zarządza ponad 2,2 tys. sklepów.

Holding Lewiatan ma mocną pozycję na południu Polski m.in. Małopolsce czy Górnym i Dolnym Śląsku, obecnie firma postawi na rozwój w centrum kraju. - Chcemy zwiększyć liczbę sklepów w województwie łódzkim i mazowieckim. To duże wyzwanie ponieważ większość sieci chce mieć lub ma już swoje sklepy w okolicach stolicy - wyjaśnia Wojciech Kruszewski.

Sieć Lewiatana ma kłopoty z rozwojem w regionie południowo-wschodniej Polski. Na przykład sklepów pod szyldem sieci w ogóle nie ma w województwie lubelskim i jak się wydaje jeszcze długo ich nie będzie. - Nie robimy niczego na siłę, jeśli znajdujemy chętnych to tworzymy grupę handlową i wchodzimy na dany rynek. W przypadku Lubelszczyzny zainteresowanie franczyzą Lewiatana nie jest duże, zaś Podkarpacie opanowały inne sieci sklepów np. bardzo dynamicznie swoją franczyzę rozwijają tam Delikatesy Centrum - tłumaczy prezes ZKiP Lewiatan'94 Holding.

Przyczyną tego, że Lewiatan niezbyt mocno interesuje się województwem lubelskim może być fakt, że akurat tutaj ma siedzibę centrala Grupy Handlowej Emperia, w skład której wchodzi ZKiP Lewiatan'94 Holding. A co za tym idzie bardzo dynamicznie rozwijają się tu takie sieci jak Groszek czy Stokrotka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane