Lody dobrze jest ustawić w strefie impulsowej

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 22 kwietnia 2009 12:52

W PSS Społem w Wieliczce sezon na lody przeważnie rozpoczyna się w maju i trwa do końca sierpnia lub nawet połowy września. Klienci najchętniej wybierają powszechnie znane i mocno reklamowane marki.

- Zimą oczywiście sprzedaż jest na znikomym poziomie i raczej nie zamawia się lodów na ten okres. Jeżeli klienci decydują się już na nie, to kupują większe opakowania np. litrowe, albo rolady lodowe z zamiarem zjedzenia ich w domu - mówi Grażyna Leśniak, kierownik działu handlowego w spółdzielni w Wieliczce. - Sytuacja zmienia się na początku maja, choć w tym roku ze względu na ładną pogodę zainteresowanie mrożonymi słodkościami zaczęło być zauważalne już od świąt - wyjaśnia.


W wiosennym okresie na sklepowe sale wprowadzane są dodatkowe zamrażarki, mające pomieścić zwiększony asortyment lodowy. Jeżeli pozwalają na to warunki lokalowe - w strefie impulsowej ustawiane są niewielkie zamrażarki, zachęcające klientów stojących przy kasie do sięgnięcia po zimne smakołyki. Dodatkowo w sklepie pojawiają się liczne plakaty od producentów. - Zdarza się nam również robić degustacje. Producenci dają nam przeważnie na to dwa-trzy dodatkowe kartony. Dzięki temu zachęcamy naszych klientów do kupienia lodów, dajemy im też możliwość zapoznania się z nowymi smakami - opisuje nasza rozmówczyni.

Przeczytaj także:

Według niej największym powodzeniem cieszą się lody o dobrze ugruntowanej marce oraz te, które widoczne są w mediach. - Dobrze sprzedaje się Zielona Budka i Koral. Popularne są także produkty lokalnego producenta - B&G Krakowskie Lody z Rycerzykiem.
Lody zamawiane są z hurtowni współpracujących z różnymi producentami, dzięki czemu spółdzielnia ma w swojej ofercie różnorodne produkty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,27

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane