Lody w sklepach pojawiają się w kwietniu

Autor: dlahandlu.pl 6 kwietnia 2010 07:13

Lody w sklepach pojawiają się w kwietniu

Sprzedaż lodów zależy od panującej aury. Upalne lato to gwarancja dobrych obrotów. Szacuje się, że w okresie od kwietnia do sierpnia w Polsce sprzedaje się około 70% - 80% rocznej sprzedaży lodów. Dodatkowo lody są typowym produktem impulsowym (w szczególności na patyku, w kubku, rożki itp.), dlatego niezwykle ważnym czynnikiem przy zakupie jest łatwy dostęp do wyżej wymienionego produktu.

- Jesienią i zimą nawet nie mam lodów na patyku w sprzedaży. Pierwsze partie zamawiam pod koniec marca. Początkowo biorę wszystko z oferty producentów, jednak w mniejszych ilościach. W ciągu sezonu orientuję się, które rodzaje cieszą się największym zainteresowaniem, więc z jednych rodzajów rezygnuję, za to innych zamawiam więcej - informuje współwłaścicielka sklepu z podwarszawskiej miejscowości.
Jest to sklep samoobsługowy. Lody w tym sklepie znajdują się w lodówce usytuowanej w pobliżu kas, tak żeby można było dokonać szybkiego zakupu, bez pokonywania całej drogi od wejścia do kas.
- Innym powodem takiego usytuowania jest chęć sprzedaży lodów zamarzniętych, a nie rozpuszczonych. A także nasza niechęć do klientów spacerujących z lodami po sklepie. Pozostają papierki, które trzeba wyrzucać z wózków i koszyków, poza tym zdarza się, że nie wszyscy klienci płacą za lody - twierdzi sprzedawczyni.

Klienci tego sklepu niechętnie zmieniają swoje upodobania odnośnie smaków lodów, od wielu lat najczęściej kupują lody o tradycyjnych smakach: waniliowym, śmietankowym, czekoladowym, kakaowym, orzechowym i truskawkowym.
- Zdecydowanie najpopularniejsze są lody owocowe: truskawkowe i cytrynowe. Nie ma znaczenia czy na patyku, czy rożki. Lody kupują wszyscy, dorośli, dzieci, kobiety, mężczyźni - informuje sprzedawczyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,99

  • Śr

    7,15

  • Min

    5,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8714

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 684371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane