Łodzianin pozwie Tesco

Autor: Dziennik Łódzki 5 czerwca 2009 10:54

75 tysięcy zł zadośćuczynienia domaga się od sieci Tesco łodzianin, którego brutalnie potraktowała ochrona marketu. Na środku sklepu ochroniarze powalili i obezwładnili mężczyznę, którego bezpodstawnie oskarżyli o kradzież - podał Dziennik Łódzki.

Do zdarzenia doszło w sklepie Tesco na łódzkich Bałutach. Pan Maciej zapłacił za zakupy i przechodził już przez bramki, zamontowane przy kasach. Wtedy rozległ się alarm. Ochroniarze wzięli od pana Macieja torbę z zakupami i jeszcze raz kazali mu przejść przez bramki. Alarm znów zawył.

- Ochroniarze zapytali, co ze sklepu schowałem do kieszeni. Kazali mi je opróżnić. Poczułem się obrażony takim zachowaniem. Odmówiłem - relacjonuje pan Maciej. Ochroniarze powalili mężczyznę na ziemię, wykręcili mu ręce i siłą zaciągnęli na zaplecze. Całemu zajściu przyglądało się kilkunastu klientów, stojących w kolejce przy kasie.

Ochrona wezwała do sklepu policję, a ta skontrolowała pana Macieja. Okazało się, że mężczyzna niczego nie ukradł. Ochroniarze nawet go nie przeprosili za pomyłkę. Nie wezwali też karetki pogotowia, o którą prosił. - W wypadku uszkodziłem rękę. Kiedy ochroniarze mi ją wykręcili, poczułem ostry ból. Po wyjściu ze sklepu od razu pojechałem na pogotowie - opowiada nam mężczyzna.

Lekarze przepisali panu Maciejowi leki przeciwbólowe i zalecili wizytę u lekarza rodzinnego. Mężczyzna zgłosił się też na obdukcję do Zakładu Medycyny Sądowej.

Michał Kubajek, rzecznik prasowy sieci, winę za całe zajście zrzuca na niepokornego klienta. - Używał niecenzuralnych słów, siłą próbował opuścić sklep. Był agresywny wobec ochroniarzy - informuje M. Kubajek.

Sprawą zajęła się policja, która zabezpieczyła nagranie ze sklepowego monitoringu. Zdaniem rzecznika Tesco, policjanci prowadzący sprawę poinformowali dyrekcję sklepu, że ochroniarze działali zgodnie z literą prawa. Policja nie komentuje sklepowej awantury.

Mężczyzna domaga się od sieci Tesco 75 tysięcy zł odszkodowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Contra 2009-06-05 11:41:26

  Zayebac sqrwysynów!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  17,99

 • Śr

  15,17

 • Min

  10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane