Lublinianie powoli przekonują się do zakupów internetowych

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 10 marca 2009 10:06

W 2007 roku Sławomir Krzysiak prowadzący wcześniej osiedlowy sklep spożywczy w Lublinie uruchomił sprzedaż za pośrednictwem internetu. Na razie nie udało mu się jednak nakłonić wielu klientów do nowej formy robienia zakupów.

- Niestety nie możemy się pochwalić dużą ilością zamówień w naszym internetowym sklepie - mówi właściciel www.gabi.sklep.pl. - Nie bardzo widać również, żeby pojawiali się nowi klienci.
Co ciekawe cena transportu w porównaniu z innymi sklepami internetowymi nie jest wysoka. Opłata za dostarczenie zakupów w granicach Lublina wynosi odpowiednio - 10 zł za dowóz zamówienia do 3 zł i 6 zł za zamówienie do 249 zł. Zakupy powyżej tego pułapu dostarczane są na koszt sklepu. Firma nie odbija sobie również na cenach produktów. - Artykuły ze sklepu tradycyjnego kosztują właściwie tyle samo co w naszym sklepie tradycyjnym. W niektórych przypadkach są nawet tańsze - wyjaśnia Sławomir Krzysiak.

Niewielką popularność internetowego spożywczaka właściciel tłumaczy ograniczoną skłonnością lublinian do nowych rozwiązań i zmian dotychczasowego sposobu robienia zakupów. - Oceniam, że mieszkańcy naszego miasta nie są na razie jeszcze gotowi na tego rodzaju innowację. Choć przyznaję, że pewnie można by zrobić więcej w zakresie reklamy i promocji - ocenia Krzysiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane