Mais.pl: 80 proc. sprzedaży zamawiana jest z zagranicy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 12 marca 2009 10:53

Specjalizujący się w sprzedaży mięsa i wyrobów wędliniarskich sklep internetowy mais.pl znajduje swoich nabywców głównie za granicą.

- Około 80 proc. sprzedawanych przez nas produktów zamawianych jest z zagranicy. Kupują od nas ci, którzy przebywając na obczyźnie stęsknili się za polskimi wyrobami. Często też z naszego internetowego sklepu korzystają polscy emigranci, którzy tym sposobem zamawiają wędliny dla swoich rodzin mieszkających w Polsce - mówi Daniel Żyliński, zastępca właściciela firmy Mais.

Sklep internetowy działa od około półtora roku. - Na początku nie bardzo widać było odzewu i trochę się obawialiśmy, że sklep nie znajdzie swoich klientów. Ale w okolicach coś się ruszyło i sprzedaż zaczęła stopniowo rosnąć - wyjaśnia Daniel Żyliński.

Firma prowadzi też sprzedaż w sześciu swoich sklepach zlokalizowanych w Suwałkach, Ełku i Giżycku. Część z nich to stoiska zlokalizowane na terenie supermarketów Kaufland. Według zapewnień firmy, kryzys na razie nie daje się jej we znaki. - Właściwie to nawet pod pewnymi względami nam sprzyja - wyjaśnia Daniel Żyliński - Nasze sklepy zlokalizowane są stosunkowo niedaleko litewskiej granicy i wraz z osłabieniem złotówki w naszych sklepach pojawiło się sporo Litwinów, dla których oferowane przez nas produkty stały się bardziej atrakcyjne cenowo.

Firma Mais w swojej ofercie ma produkty takich dostawców jak Sokołów, Zakłady Mięsne Mazury czy Animex Grupa Drobiarska (dawne Suwalskie Zakłady Drobiarskie).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane