PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mais.pl: 80 proc. sprzedaży zamawiana jest z zagranicy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 12 marca 2009 10:53

Specjalizujący się w sprzedaży mięsa i wyrobów wędliniarskich sklep internetowy mais.pl znajduje swoich nabywców głównie za granicą.

- Około 80 proc. sprzedawanych przez nas produktów zamawianych jest z zagranicy. Kupują od nas ci, którzy przebywając na obczyźnie stęsknili się za polskimi wyrobami. Często też z naszego internetowego sklepu korzystają polscy emigranci, którzy tym sposobem zamawiają wędliny dla swoich rodzin mieszkających w Polsce - mówi Daniel Żyliński, zastępca właściciela firmy Mais.

Sklep internetowy działa od około półtora roku. - Na początku nie bardzo widać było odzewu i trochę się obawialiśmy, że sklep nie znajdzie swoich klientów. Ale w okolicach coś się ruszyło i sprzedaż zaczęła stopniowo rosnąć - wyjaśnia Daniel Żyliński.

Firma prowadzi też sprzedaż w sześciu swoich sklepach zlokalizowanych w Suwałkach, Ełku i Giżycku. Część z nich to stoiska zlokalizowane na terenie supermarketów Kaufland. Według zapewnień firmy, kryzys na razie nie daje się jej we znaki. - Właściwie to nawet pod pewnymi względami nam sprzyja - wyjaśnia Daniel Żyliński - Nasze sklepy zlokalizowane są stosunkowo niedaleko litewskiej granicy i wraz z osłabieniem złotówki w naszych sklepach pojawiło się sporo Litwinów, dla których oferowane przez nas produkty stały się bardziej atrakcyjne cenowo.

Firma Mais w swojej ofercie ma produkty takich dostawców jak Sokołów, Zakłady Mięsne Mazury czy Animex Grupa Drobiarska (dawne Suwalskie Zakłady Drobiarskie).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane