Majonez i jaja przed świętami należą do asortymentu obowiązkowego

Autor: dlahandlu.pl 2 marca 2010 09:15

Święta Wielkanocne często kojarzone są z jajkami i majonezem. Nie powinno ich zabraknąć na półkach. Według właściciela sklepu z podwarszawskiej miejscowości osoby kupujące majonez, jak w przypadku żadnego innego towaru, są przywiązane do marki.

Jeśli klient stwierdzi, że brakuje majonezu jego ulubionej firmy, pójdzie do innej placówki, rezygnując w ogóle z zakupów u mnie. Dlatego zawsze staram się mieć przed świętami majonez w zapasie i to kilku firm - informuje sprzedawca. 

Podobnie jest z jajkami. Jeśli nie ma ich w sklepie w momencie zakupów, klient rezygnuje w ogóle z zakupów w sklepie. - Przed świętami ludzie kupują więcej jajek niż zazwyczaj. Dlatego dostarczam do sklepu większe opakowania. W zwykłe dni najczęściej są wybierane jajka pakowane po 6 sztuk. W okresie przedświątecznym większość osób kupuje jajka pakowane co najmniej po 10 sztuk, a większość jeszcze większe - informuje sprzedawca.

Przed świętami także majonezy najlepiej sprzedają się w największych opakowaniach. - Poza "sezonem" kupujący wybierają przede wszystkim średnie słoiki. Jeśli chodzi o marki to najpopularniejsze są "krajowe" np. Kielecki. W poprzednich latach dość słabo sprzedawały się majonezy typu light lub z kwasami omega 3. Być może w tym roku w związku z parciem na zdrową żywność to się zmieni - zastanawia się handlowiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane