Małe punkty handlowe częściej sprzedają papierosy nieletnim

Autor: Gazeta Wyborcza 11 września 2009 10:00

Czwartek był ogólnopolskim dniem walki ze sprzedażą papierosów osobom niepełnoletnim. W akcję "Stop 18!" w Trójmieście zaangażowani zostali strażnicy miejscy i policjanci - podaje Gazeta wyborcza.

- Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na tzw. punkty podwyższonego ryzyka, czyli bazary, kioski i małe punkty handlowe, mające w swoim asortymencie papierosy - mówi podkomisarz Beata Domitrz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 

W trzech kioskach nieletni biorący udział w prowokacji mógł kupić papierosy bez problemu. Nie przeszkodziły w tym nawet naklejki "Stop18!", umieszczone przez sprzedawczynie na szybach wystawowych.

- Z naszych danych również wynika, że średnio co drugim sprzedawca sprzedaje papierosy osobom poniżej 18. roku życia - mówi Beata Domitrz z biura prasowego KWP.

Policjantka zapewnia, że kontrole w kioskach i innych sklepach z papierosami będą prowadzone przez cały rok, choć nie na tak dużą skalę jak wczoraj. 

W Polsce prawo zabrania sprzedaży papierosów osobom do 18. roku życia, a sprzedawcom za złamanie zakazu grozi 500 zł mandatu lub grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane