REKLAMA
REKLAMA

Małe sklepy nie wiedzą o obowiązku odbierania zużytych baterii

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 18 maja 2009 09:10

Małe sklepy nie wiedzą o obowiązku odbierania zużytych baterii

11 maja Prezydent RP podpisał ustawę o bateriach i akumulatorach. Nakłada ona na sklepy obowiązek przyjmowania od klientów zużytych baterii. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą. Szczególnie małą świadomość daje się zauważyć wśród sieci mniejszych sklepów.

REKLAMA

Zgodnie z ustawą sprzedawca detaliczny, który ma w swojej ofercie baterie lub akumulatory przenośne powinien w swojej placówce wystawić specjalny pojemnik na zużyte baterie. Muszą one następnie zostać przekazane sprzedawcy hurtowemu lub podmiotowi zbierającemu zużyte baterie. Obowiązek dotyczy placówek handlowych o powierzchni większej niż 25 mkw.

 Na razie jednak świadomość zmiany w prawie wśród handlowców jest nieduża. Organizacja Odzysku Reba, zajmująca się odbieraniem zużytych baterii i akumulatorów, umieściła swoje pojemniki w niewiele ponad 2 tys. sklepów. Od marca, kiedy ustawa została uchwalona przez Sejm liczba ta zwiększyła się o mniej niż 200.
- Częściej zgłaszają się do nas przedstawiciele większych sieci i z reguły są oni lepiej zorientowani w przepisach. W przypadku właścicieli małych sieci świadomość jest znacznie mniejsza, a informacja o nowym prawie trafia do nich często w przypadkowy sposób - mówi Beata Bartosiak, koordynator projektów w spółce Reba.
Według niej zainteresowanie umieszczaniem pojemników w sklepach może się jednak wkrótce zwiększyć, bo producenci baterii, którzy założyli spółkę Reba przeprowadzą akcję informacyjną skierowaną do detalistów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13452

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA