Małe sklepy rzadko dopasowują się do klienta

Autor: dlahandlu.pl 14 października 2009 09:14

Właściciele osiedlowych sklepów spożywczych nie widzą potrzeby dopasowywania oferty do konkretnych grup klientów. - Nasza oferta, pomimo dość ograniczonej powierzchni trafia w gusta większości odwiedzających nas osób. Rzadko zdarza się aby klient wyszedł od nas z pustymi rękami - mówi Janusz Michałowski, właściciel niewielkiego sklepu na warszawskiej Sadybie.

Dodaje, iż wśród jego klientów większość stanowią mieszkańcy sąsiedniego osiedla. - Większość osób robiących u mnie regularne zakupy kojarzę jeśli nie z nazwiska to przynajmniej z twarzy. Stali klienci doskonale wiedzą jaką ofertą dysponujemy i jeśli wiedzą, że czegoś u nas nie dostaną, wówczas udają się do któregoś z większych sklepów - twierdzi właściciel. Przyznaje jednak, iż czasem zdarza mu się dokonywać zmian w ofercie pod wpływem sygnałów od klientów. - Najczęściej dzieje się tak, gdy z kilku źródeł docierają do mnie sygnały o niezadowoleniu z danego produktu. Wówczas po prostu staram się go zamienić na inny. Lepszy - mówi pan Janusz.
Większe potrzeby dopasowania asortymentu do oczekiwań klientów mają sklepy zlokalizowane w centrach miast bądź w pobliżu miejsc pracy. - Przed trzema laty w pobliżu naszego sklepu swoją siedzibę przeniosła duża firma, której pracownicy niemal z miejsca zaczęli odwiedzać nasz sklep ze względu na jego bliskość. Pod wpływem ich potrzeb zdecydowaliśmy się wprowadzić do oferty więcej dań gotowych, które mogą łatwo spożyć w warunkach biurowych - mówi nam właściciel sklepu. - Choć sprzedaż odbywa się zza lady to udało się nam wygospodarować nieco miejsca na dodatkową chłodziarkę, w której umieściliśmy kanapki, sałatki czy produkty garmażeryjne, które można spożyć od razu po otwarciu bądź po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej - dodaje. Według niego inwestycja bardzo szybko się zwróciła bowiem sklep wzbogacił się dzięki temu o kilkunastu stałych klientów.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane