Małe sklepy stawiąją na nowoczesne technologie

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 30 lipca 2009 09:08

Małe sklepy stawiąją na nowoczesne technologie

Zdaniem Dariusza Połaskiego, współwłaściciela firmy Prokas specjalizującej się w systemach i urządzeniach fiskalnych, z roku na rok wzrasta zainteresowanie nowoczesnymi systemami sprzedażowymi ze strony małych i średnich sklepów. - Dystrybuujemy nasze systemy już od kilku lat i widzimy, że właściciele sklepów coraz chętniej sięgają po takie technologie - przyznaje nasz rozmówca.

Zastrzega jednak, że w podejściu właścicieli wciąż dostrzec można krótkowzroczność. - Wśród zapytań ze strony małych sklepów zdecydowanie dominuje podejście minimalistyczne - system ma być po prostu jak najtańszy - twierdzi Dariusz Połaski. Jego zdaniem jest to podstawowy błąd. - Nasi klienci często żałują po pewnym czasie okrojenia systemu. Najczęściej wówczas, kiedy interes zaczyna lepiej prosperować i chcą taki system rozbudować a okazuje się to niemożliwe - wyjaśnia. Dodaje przy tym, że tylko niewielka liczba klientów firmy stara się wcześniej poznać możliwości i ograniczenia sprzętu i zdaje się na porady specjalistów. - Widzimy tu wciąż znaczące pole do edukacji wśród przedsiębiorców - przyznaje Połaski.

Koszt systemu takiego, jak oferowany przez Prokas, to średnio od 8 do 10 tys. zł od stanowiska. - Cena zależy oczywiście od skali zamówienia - zaznacza szef Prokasu. Według niego wśród klientów firmy przeważają właściciele pojedynczych sklepów bądź niewielkich, liczących kilka obiektów sieci. - Jest to system dostosowany do specyfiki funkcjonowania sklepu spożywczego. Może być oparty o komputery POS lub kasy fiskalne. W podstawowej wersji umożliwia kompleksowe zarządzanie sklepem spożywczym. Dla właścicieli sieci sklepów dostępny jest specjalny moduł ułatwiający gromadzenie danych z kilku placówek - Połaski wylicza zalety systemu.
Według niego system firmy co roku pojawia się w kilkudziesięciu nowych sklepach spożywczych w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane