Małe sklepy też przestają płacić za dostawy

Autor: Rzeczpospolita 1 czerwca 2009 09:38

W ciągu pięciu miesięcy upadły już 224 firmy, wynika z najnowszych danych firmy Coface Poland. To o 40 proc. więcej niż rok temu. Jedną z przyczyn są coraz większe problemy z terminowym regulowaniem płatności przez kontrahentów - podała Rzeczpospolita.

Z najnowszych danych GUS o kondycji finansowej przedsiębiorstw zatrudniających powyżej dziesięciu osób wynika, że firmy wydłużają kredyt kupiecki i częściej nie płacą w terminie.

W handlu do niechlubnej tradycji wydłużania terminów płatności przez wielkie sieci (sięgają one obecnie ok. 120 dni) dołączają małe sklepy. - Częściej niż przed rokiem terminy płatności wydłużają małe sklepy. Swoje problemy tłumaczą trudną sytuacją finansową - mówi Wojciech Zdojowy, prezes firmy piekarniczej Fawor z Poznania. Zdarza się, że opóźnienia wynoszą od trzech do czterech tygodni. - W przypadku niewielkich kwot jesteśmy w stanie tolerować opóźnienia przez pewien czas. Jednak gdy widzimy, że problemy mogą się powtarzać, rozwiązujemy umowę - wyjaśnia Wojciech Zdojowy. W tym roku z powodu nieterminowych płatności Fawor zerwał już współpracę z kilkoma odbiorcami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane