MarcPol powstanie w płockiej galerii Tayger

Autor: Gazeta Wyborcza 17 sierpnia 2009 09:51

Już nie centrum handlowe, a galeria handlowo-usługowa Tayger. Ze sklepem spożywczym, dużą drogerią, może kawiarnią. Ale także pracą przez siedem dni w tygodniu i podwyższeniem czynszu najemcom. Szef obiektu Marek Bujalski modernizuje Taygera i chce przemianować go na galerię handlową - podaje Gazeta Wyborcza.

Każdy pawilon będzie oszklony, na każdym znajdzie się jego logo. Do tego zostaną wymienione płytki w alejkach między butikami, a na elewacji od strony ul. Królewieckiej zawisną reklamy sklepów. - Na razie mogę zdradzić, że w Taygerze będzie sklep spożywczy sieci MarcPol, apteka, a także drogeria Rossman, która zajmie 400 m kw., zaraz przy głównym wejściu - zapowiada Bujalski. - Chciałbym też otworzyć kawiarnię czy lodziarnię. Jeszcze trwa podpisywanie umów z najemcami. Podniosłem ceny, ale to wzrost o około 20 proc. Dla porównania: najemcy w dużych galeriach płacą 40 euro za m kw., u mnie będzie to netto maksymalnie 29 euro. Oczywiście płacone w złotówkach. Z małymi butikami podpisuję umowę na rok, z dużymi na wiele lat.

Bujalski przyznaje, że niektóre stoiska ulegną likwidacji, bo ich właścicieli nie będzie stać na wyższe opłaty. Ale ceny musiały zostać dostosowane do największych sklepów, które się tu pojawią. Wyjaśnia, że obecne pustki w Taygerze wynikają właśnie z planów jego przebudowy - część najemców już odeszła, a nowi dopiero są przyjmowani. Do świąt Bożego Narodzenia większa część powierzchni Taygera zapełni się handlowcami.

Teraz najmecy płacą 100 zł miesięcznie od m kw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane