Maximix: Torebki foliowe sprzedajemy po 7 groszy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 15 kwietnia 2009 11:42

W regionie, w którym działa sieć handlowa Maximix (podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie) osiem miesięcy temu sieci handlowe zaczęły wprowadzać opłaty za torebki foliowe. Maximix również poszła tym torem, chcąc stara się utrzymać ceny foliówek na możliwie niskim poziomie.

 - Zaczęło się od Biedronki i Stokrotki, które wprowadziły opłaty za bezpłatne wcześniej torebki. Inne sklepy poszły w ich ślady - obecnie w rejonie, w którym działamy nigdzie nie są już dostępne bezpłatne torebki foliowe - mówi Barbara Mydłowska z sieci Maximix. - My również, żeby się nie wyróżniać zrezygnowaliśmy z bezpłatnych torebek. Było to również szansą na zyskanie dodatkowych pieniędzy. W końcu za zakup foliówek sieć musi płacić. 20 tysięcy torebek z firmowym napisem to koszt rzędu 3-5 tys. zł - wyjaśnia.

Maximix stara się jednak, aby foliówki w sklepach były tanie. - Inne sieci biorą przeważnie po ok. 10-15 groszy za torebkę. Nasze kosztują 7 groszy - podkreśla Barbara Mydłowska.
Maximix to obecnie sieć 44 sklepów, z czego dwa stanowią własność firmy. Spółka cały czas się rozwija: w maju pod logo Maximiksa zaczną działać trzy kolejne placówki franczyzowe. W przeciągu najbliższego miesiąca firma chce uruchomić nową stronę internetową. Zarząd rozważa również uruchomienie sklepu internetowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane