PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Miasta dają pieniądze na zakładanie firm

Autor: PAP 23 września 2009 10:47

W ramach konkursu, który ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie (Podkarpackie) osoba, która chce założyć własną firmę może otrzymać nawet 40 tys. zł dofinansowania - podał PAP.

Urząd podpisał umowy z 10 instytucjami, które realizują ten projekt. One też ustalają szczegółowe zasady uczestnictwa w konkursie. Jednak procedura w każdym projekcie wygląda tak samo - po złożeniu odpowiednich dokumentów trzeba wziąć udział w szkoleniu na temat założenia i prowadzenia firmy, pisania biznesplanu. Biznesplany ocenia specjalna komisja - jeśli uzna, że są dobre, przyznawana jest dotacja.
Z dotacji może skorzystać praktycznie każdy, nie tylko osoba bezrobotna. Osoba, która chce otrzymać dotację, musi spełnić jedno z kryteriów, wśród których jest m.in.: mieszkanie na terenie wiejskim, przedział wiekowy od 18-34 lat czy przebywanie na bezrobociu przez rok w ostatnich dwóch latach.

Jednym z obowiązków osoby, która otrzymała pieniądze na rozkręcenie swojej firmy, jest konieczność prowadzenia działalności przez rok. Wśród wniosków dominują takie, które dotyczą otworzenia firm usługowych, m.in. zakładów fryzjerskich czy biur rachunkowych. Wnioski na realizację projektów można składać do 16 października br.
Konkurs ogłoszony przez WUP realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki; priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich; działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,93

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane